Dopřej si vánoční relax

15. prosince 2011 v 15:19 | Ája |  Vánoční přípravy
Vánoce jsou pro spoustu lidí spíše utrpením, než časem klidu a míru. Mám osobní zkušenost s tím, že moje mamka nechává všechno na poslední chvíli a pak je z toho nervní. Já jsem pravý opak. Všechno si pečlivě plánuji, do krámů chodím v tento čas moc ráda, a že je tam moc lidí? Bóže, tak ať. Ale i na mě občas dolehne stres z toho, že ještě nemám dárek pro babičku, dědu, nebo dokonce bráchu. A tak vždycky vsadím na zaručený recept, o kteý bych se s vámi chtěla podělit:
1. načasování
Ač se to nezdá moc důležité, je tomu právě naopak. Načasování, kdy si dopřát relax je základ. Pokud budete v pohodě, nic vás nebude trápit a budete šťastní, nedá vám to nic, než jen momentální pocit euforie. Pokud se ovšem bduete potřebovat uvolnit od předvánočního stresu okolo, je to ten správn čas na relax. Uvolníte se a dobijete energii.
2.denní doba
Samozřejmě, že moc nezáleží na tom, kdy budete odpočívat, ale pokud chcete, aby byl relax perfektní, doporučím vám spíše večer, než odpoledne, či dokonce ráno. Večer si roztáhněte žaluzie a pokud bydlíte v domku nebo vyšším patře, budou do vašeho okna probleskovat jen jemné paprsky od pouličních lamp.
3.čaj
K relaxu je vhodné uvařit si šálek čaje. Mým favoritem je Winter Time od firmy Teekanne. Kombinuje vánoční chutě: hřebíček, jablko, pomeranč a skořice. Další možností jsou např. ovocné čaje jablko+skořice nebo čínské zelené čaje. Co bych moc nedoporučovala jsou třešně, černý čaj a máta. Záleží ale samozřejmě na vás.
Další alternativou je punč, svařák apod.
4.svíčky
Když už nám do pokoje nesvítí žádné velké světlo, je vhodné zapálit si aromatickou svíčku. Prodávají se různé vůně spojené s vánocemi, např. od airwicku:svařené víno nebo pečená jablka
a vanilka s vánočním kořením
Můj tip jsou tři svíčky v balení od Ikey, voní jako jejich tři dortíky: čokoládový dort, rozinkový šnek a tiramisu. Zkuste je :")
5.hudba
K dokonalému večeru chybí ještě něco, hudba. Můžete si pustit koledy, bachovy klavírní koncerty, nebo písně jako např. Ameno či Only Time.
Jak to dělám já
Relax si v zimě dopřávám celkem často, venku je zima, sněží a mě se nikam nechce. V tomto období se z našeho pejska stane mazlík a ven jde jen z donucení (pokud ovšem není sníh, to pak kňučí na balkoně) Mám už své zaběhnuté rituály. Obleču si spací kalhoty a bílé tričko, na nožky si navléknu chlupatéé ponožky a obuju heboučké pantoflíky. Uvařím si Vánoční směs kterou chodím kupovat do jednoho obchůdku v Plzni, naleju čaj do skleněného hrnku. Do rádia zasunu CD s oblíbenými pomalými písničkami (velmi úzký výběr, pomalou hudbu moc nemusím) a uvelebím se do křesla. Přes ramena si přehodím deku, zapálím svíčku a drbu pejska, co se mi okamžitě uvelebí na sedacím vaku vedle křesla. A tak si odpočívám. Písničky hrají skoro 40 minut a já pomalu upíjím čaj a přemýšlím nad blížícími se Vánoci. Čaj dopiju zhruba stejně jako CD dohraje a zase se vrátím zpátky do reality.

Tak, článek je to dost dlouhý, díky že jste ho vydrželi číst do konce. Dopřejte si i vy, kapku relaxu a uvolnění, je to paráda!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama