Listopad 2011

Tip:dárková krabice

29. listopadu 2011 v 14:12 | Ája |  Vánoční dárky
Taky se každoročně trápíš s tím, co komu dát? Přináším ti tip na dárek pro mamku, stejně tak se hodí i pro sestru. Samozřejmě jde poupravit tak, aby vyhovoval i pánům.

DÁRKOVÁ KRABICE:
Na tenhle nápad jsem přišla letos, sama ho nejspíše použiju.
Nápad spočívá v tom, že koupíš dárkovou krabičku (rozměr dle potřeby) a do ní vložíš např. kosmetiku.
Krabice jsem nedávno viděla v Kika za cenu kolem 30,- za celkem velkou papírovou krabičku. Motiv sice nebyl vánoční, ale rozhodně se dal použít. (je lepší si ji koupit teď, o Vánocích bude mnohem dražší)
Dárkovou krabici můžeš převázat ještě stuhou.
Pokud chceš použít tento nápad např. pro taťku, můžeš do krabičky umístit holící potřeby.
Záleží už na každém, co si vybere a komu bude krabičku pod stromečkem nechávat.
Snad jsem vás inspirovala, pa Ája

Pečeme na Vánoce!

28. listopadu 2011 v 14:11 | Ája |  Vánoční přípravy
Celkem nedávno nám do schránky přišla brožurka s vánočními recepty "Slavnostní čas adventní" od Dr. Oetkera.
Tyhle brožurky mám ráda, protože tam je několik pěkných a lehkých receptů. V tom letošním mě jich zaujalo hned několik, jednak Adventní perníkový věnec, Vánoční jablečný pohár, Andělské muffiny a Oříškové hvězdičky. Recepty by to měli být poměrně snadné a nenáročné na suroviny. Tato knížečka se nedá normálně sehnat, přichází poštou členům klubu. Já jsem se rozhodla vám recepty opsat. Můžete se tedy těšit, na pořádnou dávku skvělých receptů, které budou jistě vynikající, ostatně jako všechny jiné, od Dr. Oetkera.
Pro Vánoce, připravila tato firma speciální stránky www.pecemenavanoce.cz zde naleznete 30 receptů, tipy, triky a další:)

Vánoční kvíz

27. listopadu 2011 v 12:59 | Ája |  Vánoční přípravy
Tak, jak jsem slíbila, máme tu Vánoční kvíz. Odpovídejte na otázky do komentářů (jsou moderované, takže se nezobrazí) a ti nejlepší z vás dostanou diplomek. Další soutěž tu bude zase příští neděli. Do té doby můžete kvíz vyplňovat!

1. Jaký dárek dostávali nejčastěji otcové rodin v dřívějších dobách?
a)knihu
b)tabatěrku
c)hrábě
d)čepici
2. Odkdy se lidé začali pravidelně obdarovávat pod vánočním stromečkem?
a)od 17. st.
b)od 18. st.
c)od 19. st
d)od 20. st.
3.Kdo nechal postavit první jesličky?
a)sv. Petr (1. papež)
b)Ježíš Kristus
c)Karel IV.
d)František z Assisi
4. V jaké zemi poprvé postavili betlém ve světském prostředí?
a)ve Francii
b)v Anglii
c)v Itálii
d)v Německu
5. Kdy se u nás začali objevovat první koledy?
a)před husitstvím
d)za Marie Terezie
c)v 19. st.
d)po 1. světové válce
6. Co znamená známá zkratka PF?
a)pro radost
b)pro štěstí
c)pro zdraví
d)pro lásku
7. Kdy se poprvé ve světě objevil půlnoční ohňostroj a přípitky?
a)r. 1800
b)r. 1900
c)r. 1890
d)r. 1918
8. Symbol Vánoc, ozdobený strom, byl poprvé veřejně osvětlen elektrckými svíčkami:
a)ve Výmaru
b)v Paříži
c)v Londýně
d)v New Yorku
9. Služebnictvo bývalo obvykle obdarováváno:
a)pantoflemi
b)vánočkami
c)oblečením
d)vejci
10. Původ vánoční bytosti-zlatého prasátka-je nejasný. V předkřesťanských dobách bylo chápáno jako symbol:
a)slunovratu
b)hojnosti
c)živých tvorů
d)štěstí

27.11. První adventní neděle

27. listopadu 2011 v 12:32 | Ája |  Než to přijde...
Ahoj, tak a je to tu! Dnes máme první adventní neděli. To znamená, že odteď už všichni a všude cítí Vánoce! I ti nejzatrpklejší, kteří je nemají rádi se s tím budou muset smířit! Dnes začíná to skvělé období pečení cukroví, nakupování a balení dárků, vánočního shonu, ale také pohody! Jak jste na tom s dárky? Máte už nějaké? Napište a určitě se zúčastněte Vánočního kvízu, který tu za chvilku přibude :)

Jak zvládnout vánoční šílenství

26. listopadu 2011 v 13:59 | Ája |  Vánoční přípravy
Tak, protože už je zítra advent, rozhodla jsem se napsat článek, jak zvládnout právě to vánoční šílenství. Článek jsem si zkopírovala z jednoho blogu a uložila do PC. Bohužel už je to delší dobu, a já nevím, z jakého blogu to bylo, takže se omlouvám za neuvedení zdroje. Jinak jsem ale text poupravila a přidala svoje myšlenky :)

-Dárky kupujte průběžně už od podzimu, nebo od začátku Adventu. Nebudete muset všechno honit na poslední chvíli
-Předem si nakupte dostatek stužek, jmenovek a balících papírů. Co vám zbyde, využije se jinde.
-Dárky balte průběžně celý prosinec (ikdyž já to dělám až 24. odpoledne, je to zvyk) nebo si naplánujte čas, kdy nebude rodina doma a v klidu a s láskou zabalte dárky rpo své nejbližší. Je dobré si stanovit jedno místo, kam se budou všechny dárky ukládat. Nebudete potom muset lovit v paměti, kam jste schovali ten dárek pro sestru, co jste koupili už o prázdninách.
-Omezte kupování vánočních kolekcí a čokoládových figurek. Obsahují zdraví škodlívé tuky, příliš cukru, chemické přísady a zdravého kakaa je v nich málo. Chcete-li mlsat, vychutnejte si raději kvalitní hořkou, nebo mléčnou čokoládku. (horká bíla čokoláda je můj TIP)
-Uklízejte průběžně už od adventu, nenechávejte si větší domácí práce na čas těsně před vánoci.
-Koncem listopadu si promyslete co, a kdy budete péct. Napište si souhrný seznam, co potřebujete nakoupit. Nejlepší je začít péct po Mikuláši (perníčky ještě dříve)
-Nezapomeňte na své blízké a známé. Vánoční přání v obálce je osobnější a více potěší než SMS.
-Velké nákupy obstarejte ještě před svátky, potom už dokupujte pouze drobnosti
-Na svátky si plánujte lehká jídla, "dorazíte" se zcela jistě cukrovím
-Bramborový salát si připravte již 23. večer a nechte ho do druhého dne v chladu(my ho dáváme na balkon) bude krásně vláčný
-Vyberte si v televizi nějakou pěknou pohádku, podívejte se na ni s dětmi, přítelem nebo klidně i sami. Hlavně si udělejte pohodu a klid. Navštivte příbuzné, jděte na procházku.
-Hlavně si nedělejte přílišné starosti, nestresujte se. Svátky si pěkně užijte!

26.11. Vánoce kam se podíváš

26. listopadu 2011 v 11:30 | Ája |  Než to přijde...
Ano, je to tak. Všude kolem nás už jsou cítit Vánoce. Zítra tu máme první adventní neděli. Začne se péct cukroví, všichni už budou nakupovat dárky a všeobecně zavládne ta atmosféra.... Já osobně se na to velmi těším, prosinec mám opravdu velmi ráda a letos to bude o to lepší, že jezdíme s trenérem od stáje k stáji a hledáme pro mě vánoční dárek :) Krom koně, jsem si ještě vymyslela jezdecké podkolenky, rukavice, lyže, foťák, předplatné časopisu a ionizační kartáč. Sama jsem už dárky nakupovat také začala, mám již kalendář pro kamarádku, vánoční igelitčičky (na dárečky, a za 2,- jsou velmi dobré a navíc krásné), a chlupaté ponožky pro další kamarádku. Vím, je to celkem málo, ale na to, kolik mám času (téměř žádný, ráno odejdu a vrátím se v deset večer) je to opravdu výkon! Dnes mám ale volno, takže se blogu budu věnovat. Mám připravený kvíz, který tu najdete zítra (přesně na 1. adventní neděli) a budete moci získat diplomky. Taky přidám nějaké tipy na dárky a od zítřka budou přibývat koledy :) Taky najdu pár věci ohledně vánoc na stažení a přidám sem odkazy... no prostě to tu pojede :) Snad se taky máte krásně, a já jdu oběhnout SB ... a komentujte, to vždy potěší :)

Krmítko z kokosu

17. listopadu 2011 v 15:04 | Ája |  Vánoční výrobky
Není to sice úplně vánoční, ale k zimě to patří: krmítka pro ptáčky. Takovéto krmítko, z kokosu, jsme dělali včera ve škole na semináři (pěstitelství a chovatelství). Je velmi jednoduché a zároveň pěkné :)

budeme potřebovat.
-vydlabanou polovinu kokosu
-provázek (nejlépe přírodní)
-rostlinný tuk (např. Stella)
-směs zrní

Do kokosu si vyvrtáme díru tak, abychom jí mohli prostrčit provázek a následně zavěsit. Je možné, udělat si i dvě naproti sobě při okrajích a protáhnout jimi provázek.
V hrnci si rozehřejeme rostlinný tuk. Provázek protáhneme dírkou a zavážeme, okolí dírky zalepíme modelínou, aby nám tudy později nevytékal tuk.
Zhruba do poloviny kokosu nasypeme zrní, přelejem horkým tukem a zamícháme. Pokud nám tuk vyzbyl, můžeme přidat zrvní a následně opět zalít.
Necháme stuhnout (zhruba 4 hodiny v ledničce) a zavěsíme na strom.
TIP:Na obrázku můžete vidět krmítko i se stříškou, aby dovnitř nenapršelo :)


17.11.-státní svátek

17. listopadu 2011 v 14:54 | Ája |  Než to přijde...
Ahojky, tak vám po delší době píšu. Chtěla bych se tímto omluvit, za neaktivitu na blogu, ale nebyl vůbec čas. Připravuji se na složení licence pro jízdu na koni, abych mohla na jaře začít závodit. Teoretická i praktická příprava mi zabírá všechen volný čas, protože bych zkoušku chtěla úspěšně složit hned napoprvé. Samozřejmě se taky musím učit do školy. Ale budu se snažit to tu dál udržovat.
Jinak, dnes máme státní svátek a já jsem ho opět strávila u koní. Ale bylo to taky spojené s Vánoci... Byla jsem si vybrat vánoční dárek-nový přírůstek do mých stájí. Byli jsme se podívat v jednom hřebčíně na Moravě, líbilo se mi hned několik koní, ae 100 % jsem si nevybrala žádného, do Vánoc je ještě času celkem dost, takže si snad vyberu. Jinak dneska přidám ještě nějaký článek :")

TIP:kalendář

17. listopadu 2011 v 14:48 | Ája |  Vánoční dárky
Přidávám další typ. Osobně tento dárek letos využiju, neboť můj brácha se letos odstěhoval a žije na vlastní pěst. Neustále se ale potýká s problémem, co si uvařit k jídlu. A tak jsem zašla do papírnictví a koupila mu velice užitečný kalendář 2012: Vaříme s Babicou. Na každý týden je tam nějaký jednoduchý recept na něco dobrého, od tohoto televizního kuchaře. Samozřejmě, že jsou i jiné typy kalendářů, ale ty obyčejné si většina lidí koupí sama. Ovšem s recepty, to už je z toho pěkný vánoční dárek :")

TIP:předplatné časopisu

10. listopadu 2011 v 16:40 | Ája |  Vánoční dárky
Tak, mám tu další tip. Píšu ho, protože někoho vůbec nenapadne něco takového k Vánocům darovat. Já osobně si právě předplatné časopisu budu letos k Vánocům přát. Mým oblíbeným je časopis Jezdectví, je tam spousta informací z koňského prostředí, takže to přesně sedne k mému koníčku ( :d) ) Pokud máte taťku rybáře, zkuste mu předplatit takývto časopis, určitě bude rád :")
Moje mamka dostala jednou předplatné DTestu, to je časopis, ve kterém testují různé výrobky (např. mikrovlnky, rpačky apod.) a potom vyhodnucojí, které jsou výborné uspokojivé apod. Je to velmi pěkné čtení, pokud zrovna něco takového vybíráte.
-pod stromeček můžete vložit krabičku/obálku a do ní nějakou pěknou kartičku se psaním, že dostal daný člověk od Ježíška předplatné ;)
-většina časopisů se dá předplatit, některé se jinak než takhle koupit nedají. Zapátrejte, určitě něco najdete ;)