Říjen 2011

30.10.

30. října 2011 v 19:43 | Ája |  Než to přijde...
Představte si, že sedíte na koni. Projíždíte cestou, na okraji lesa, po pravé ruce máte louhu, po které se válí mlha. Počasí je chladné, ale vám zima není, protože koňské tělo pod vámi vás zahřeje. Najednou se z mlhy vynoří cválající stádo černých, ušlechtilých koní. Vpředu běží hřebec, jeho dlouhá hříva vlaje v mírném vánku. Bílé ponožky na nohách mu splívají s mlhou.....

No, není to krása?!?! Tak přesně tohle se mi stalo. Celé prázdniny jsem chodila ke koním a v sobotu jsem viděla tuto krásnou věc.... Jízda na koních byl důvod, proč jsem nepřidávala články. Ráno jsem v devět odešla a po osmé se vracela. Zbytek energie jsem vložila do osprchování se a zaleznutí do postele... Tímto se vám chci tedy omluvit a slíbit, že teď budou články přibývat :")
Doufám, že jste si prázdniny užili stejně jako já :)

Na co se těšit?

28. října 2011 v 16:38 | Ája |  Než to přijde...
Ahojky, přemýšlela jsem o čem napsat dnešní článek a měla jsem spoustu nápadů. Rozhodla jsem se ale spíše pro ten orientační: napíšu vám, na co se můžete těšit a co kdy budu přidávat :)

1. více tipů na dárky-budu přidávat hlavně až budu chodit po obchodech, zatím píšu jenom o tom co mě napadlo
2. koledy-začnu dávat až tak koncem listopadu. přeci jenom jsou už opravdu hodně vánoční, takže počítejte tak koncem listopadu a začátkem prosince.
3. tipy na výrobky-po takovýhle věcech jsem ještě nidke nekoukala, takže začnu a budu vám přidávat různé návody. Bude to v blízké době :)
4. další písničky-ano, stále budu pokračovat v přidávání písniček s vánoční tématikou, chtěla bych se poohlédnout i po nějakém CD ke stažení
5. recenze-určitě napíšu pár recenzí na filmy co souvisí s vánocemi
6. kvíz-plánuju udělat vánoční kvíz, budete posílat odpovědi a potom za to něco dostanete :)
7. recepty-sama už je začínám hledat, takže proč je nedat rovnou na blog, že ano? čekejte v nejbližší době ;)
8. tipy na balení dárků-ano, přesně tak. Přidám nějaké tipy na netradiční balení a snad pořídím o obrázky
9. videa-nebudu je sice točit, ale najdu je na netu,budou to Video-návody ;)

TIP: škrábací obrázky

27. října 2011 v 16:50 | Ája |  Vánoční dárky
Rozhodla jsem se vám napsat něco o těhle obrázkách. Jak to vůbec funguje a kolik stojí :)
Kde je sehnat?
No, já je chodím kupovat do hračkářství. Někde (např. v Globusu) je mají i v jejich oddělení s hračkami. V hračkářstvích je mívají v takových těch odděleních s ruční tvorbou :)
Za kolik?
No, většinou stojí tak kolem 50,- ale záleží na velikosti a barvě :) Větší stojí většinou kolem 100,-
Jaké typy?
Prodává se jich hned několik. Především tedy ty, kde je potom kontura obrázku zlatá, stříbrná nebo barevná. Dají se koupit také různé velikosti, od té se taky odvíjí cena: jednak jsou menší, ty ají velikost většinou A5 a potom větší, např. A4. Já jsem loni ale viděla např. i A2.
Jak na to?
Pokud už máte obrázek doma, je snadné to pochopit. Vybalíte obrázek z krabičky a u něj budete mít takovou plastovou tyčku v podobě "pera" Obrázek samotný je na takovém tvrdším křídovém papíře. Máte udělaný rámeček, potom je obrázek černý a máte vidět jen šedé obrysy. Právě tuto šedou barvu budete seškrabovat. Doporučuji dát si s tím práci a dělat to jemnými tahy, přičemž co nejméně přetahovat. Snadno byste mohli seškrabat i černou barvu :)

Kde nakupovat?

25. října 2011 v 21:43 | Ája |  Vánoční dárky
Slibovaný článeček. Omlouvám se, že až dnes, ale poprvé je pořádně čas :) protože je toho víc, co chci říct, pro pokračování si rozklikněte celý článek :) Řídila jsems e tím, kde nakupuji já a kde seženete dobré zboží :)) Každý obchod jsem ještě doplnila o svoje zkušenosti a názory :)

1.Albi
Obchůdek, který naleznete převážně v obchodních a nákupních centrech. K dostání je zde rozmanitá nabídka dárkových předmětů, jako např. náramky, klíčenky, ručníky apod. Velký výběr mají i z přáníček, jak narozeninových, tak i jiných :)
Me: tenhle obchod mám hodně ráda. Věci v něm nebývají nejlevnější, ale dá se to a Albi je zárukou (většinou) kvality. Pokud narazíte na slevy, dá se nakoupit spousta drobností např. kamarádům ze třídy :)

Last Christmas

25. října 2011 v 14:10 | Ája |  Vánoční písně
Klasika, ráda ji poslouchám klidně i v létě :))

23.10.

23. října 2011 v 19:04 | Ája |  Než to přijde...
Ahojky, chtěla bych se vám omluvit, že jsem teď moc nepřidávala. Původně jsem chtěla o víkendu všechno dohnat, ale naskytla se mi příležitost zaježďovat nového koně ve stáji a to se prostě nedalo odmítnout. No ale, teď jsem přišla domů a jsem celá zmrzlá. Kdo by to byl řek, že bude až taková kosa. Teploměr u nás v Plzni ukazoval celý víkend kolem 0. Obstarávat koně a jezdit sice člověka zahřeje, ale celkově jsem tak promrzlá, že do zítřka natuším, jestli roztaju. Jinak ráno už bylo o víkendu potřeba oškrábávat sklo a tráva byla zamrzlá. Takže už opravdu podzim (nebo spíše začátek zimy?!) jinak ráno se taťkovi mě povedlo úplně poplést, protože trvdil, že se dnes v noci měnil čas, jenže neměnil, takže jsem do stáje přijela skoro o hodinu dýl. No co no, stane se. Naštěstí jsem nebyla jediná kdo zaspal.... Jinak ještě chystám článeček o tom, kde nakupuji vánoční dárky, takže snad tu ještě dneska bude :)

Vánoční čas

23. října 2011 v 17:08 | Ája
Od mojí oblíbené skupiny NIGHTWORK


TIP: náramky přátelství

23. října 2011 v 14:21 | Ája |  Vánoční dárky
Na tuhle věcičku jsem narazila v obchůdku Albi kam ráda chodím nakupovat. Některé věci tam sice nejsou nejlevnější, ale zato kvalitní. O čem je tento článek? O náramcích přátelství. Sama jsem si ho s kamarádkami koupila, když jsme si dělali dámskou jízdu. Připadá mi to ale i jako dobrý dárek k Vánocům pro tvoje přátele. Cena je 50 kč.18.10

18. října 2011 v 21:14 | Ája |  Než to přijde...
Ahojky :) Tak jak se u vás šíří vánončí nálada? U mě to teď povolilo, protože je zase hezky a vrátí se to, až bude pršet :D jinak už jsem dnes přemýšlela, co koupím za dárky, ale nějak nemůžu na nic přijít. Kromě kosmetiky mě ještě napadly knížky, biřuterie a doplňky. Ale nemám vůbec přesnou představu... poradíte mi?

The christmas song

18. října 2011 v 17:03 | Ája
Taky od Demi Lovato :")